Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/05/2020

Credit Control Officer

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε. κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 67 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 930 εργαζόμενους.

Το άρτια καταρτισμένο προσωπικό, τα υψηλής ποιότητας προϊόντα, οι υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας που προσφέρουμε προς τους πελάτες μας σε συνδυασμό με την ευέλικτη δομή οργάνωσης της εταιρείας, μας καθιστούν σημείο αναφοράς για τον κλάδο δραστηριότητάς μας.

Ποια είναι η ομάδα μας
Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Η θέση αναφέρεται στην Οικονομική Διεύθυνση και συγκεκριμένα στο Τμήμα Πιστώσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνεί και διαπραγματεύεται με τους επαγγελματίες πελάτες για τον προγραμματισμό της είσπραξης των οφειλών τους
  • Παρακολουθεί και διαχειρίζεται τα αξιόγραφα που παραλαμβάνονται από πελάτες
  • Αξιολογεί την πιστοληπτική ικανότητα των πελατών, εγκρίνει/ απορρίπτει αιτήματα για νέες πιστώσεις και αύξηση πιστωτικών ορίων
  • Διαχειρίζεται τα στατιστικά για την παρακολούθηση των επιταγών και των καταθέσεων
  • Συνεργάζεται στενά με το Δίκτυο πωλήσεων και έχει την δικαιοδοσία για διακοπή συνεργασίας με πελάτη λόγω μη τήρησης των όρων πίστωσης
  • Επικοινωνεί με τις Τράπεζες για την διαχείριση των επιταγών και τις καταθέσεις από πελάτες
  • Συνεργάζεται με τους δικηγόρους της εταιρείας για τις επίδικες υποθέσεις με πελάτες
  • Ενημερώνεται για την προϊοντική γκάμα, τις τιμές και τα περιθώρια κέρδους καθώς και για τα τεχνικά έργα που είναι σε εξέλιξη , για να είναι σε θέση να αξιολογεί και να διαπραγματεύεται με τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Αν διαθέτετε:
  • Πτυχίο ΑΕΙ – ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 3ετή εμπειρία σε ανάλογη θέση σε εταιρεία με διαχείριση απαιτήσεων από Πιστώσεις
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Άριστη γνώση Microsoft Office και κυρίως excel
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα διαπραγματεύσεων
  • Εμπορική, μεθοδική και στρατηγική αντίληψη.
ΤΟΤΕ επικοινωνήστε μαζί μας για να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας και να υποβάλετε το βιογραφικό σας!