Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
4/4/2024

R&D Specialist

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΚΚΩΜΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είσαι R&D Specialist με εμπειρία 3+ χρόνων σε βιομηχανία τροφίμου;

Έχεις ηγετικές και οργανωτικές ικανότητες, και είσαι έτοιμος να αναλάβεις ως επικεφαλής του R&D τμήματος;

Τότε, περιμένουμε την αίτηση σου σήμερα!

Ο/η R&D Specialist θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:
  • Συμμετοχή στη σχεδίαση, υλοποίηση και διαχείριση ερευνητικών έργων και προγραμμάτων ανάπτυξης
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή νέων ιδεών και τεχνολογικών καινοτομιών που μπορούν να ενισχύσουν την ανταγωνιστικότητα της εταιρείας
  • Σχεδιασμός και διεξαγωγή πειραματικών μελετών για την αξιολόγηση νέων ιδεών, τεχνολογιών ή προϊόντων
  • Συνεργασία με άλλους τομείς της εταιρείας, όπως η παραγωγή, οι πωλήσεις και οι μάρκετινγκ, για την ανάπτυξη ολοκληρωμένων λύσεων
  • Αξιολόγηση των νέων τεχνολογιών που μπορεί να εφαρμοστούν για τη βελτίωση των προϊόντων ή των διαδικασιών της εταιρείας
  • Διαχείριση των οικονομικών πόρων που αφιερώνονται για έρευνα και ανάπτυξη, συμπεριλαμβανομένου του προϋπολογισμού
  • Καταγραφή των αποτελεσμάτων της έρευνας και παραγωγή αναφορών για την πρόοδο και τις προκλήσεις των ερευνητικών προγραμμάτων
  • Εκπαίδευση και ενημέρωση του προσωπικού της εταιρείας σχετικά με νέες τεχνολογίες και καινοτομίες

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για τη θέση R&D Specialist πρέπει να έχει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Χημικού/ χημικού μηχανικού/ τεχνολόγου τροφίμων
  • Μεταπτυχιακό στο αντικείμενο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Αντίστοιχη εμπειρία 3+ χρόνων σε βιομηχανία τροφίμου
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Αποτελεσματικότητα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση R&D Specialist:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση R&D Specialist περιμένουμε την αίτηση σου!

Για πληροφορίες για τη θέση R&D Specialist μπορείς να καλέσεις καθημερινά 9.00-17.00 στο 6941575964 και να ζητήσεις την Ιωάννα Κουτσιώνα.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.