Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/3/2021

Υπεύθυνος/η Πωλήσεων Εξαγωγών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται από εταιρία κατασκευής φίλτρων και συστημάτων άρδευσης στη Θεσσαλονίκη Υπεύθυνος/η Πωλήσεων Εξαγωγών με προϋπηρεσία 5 τουλάχιστον ετών σε αντίστοιχη θέση.

Αρμοδιότητες
  • Συμμετοχή και οργάνωση σε εκθέσεις του εξωτερικού
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη, στην εφαρμογή και στη διαχείριση πλάνου πωλήσεων για τις χώρες ευθύνης
  • Διατήρηση και ανάπτυξη του πελατολογίου με έμφαση στην ανάπτυξη ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες
  • Επίτευξη των στόχων όγκου πωλήσεων, της τιμολογιακής πολιτικής, του μεριδίου αγοράς, καθώς και της ικανοποίησης των πελατών
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Αξιολόγηση και προσαρμογή στις τάσεις της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Γνώση επιπλέον ευρωπαϊκής γλώσσας θα συνεκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες διαχείρισης χρόνου και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και έφεση στην επίλυση προβλημάτων
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών