ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΛΟΣ ΘΑΣΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΚΑΒΑΛΑ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Βοηθός Λογιστή (Άριστη γνώση ERP - ENTERSOFT)

Κατηγορία: Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος εταιρειών στο χώρο των Κατασκευών, του Εμπορίου και του Τουρισμού επιθυμεί να προσλάβει για την έδρα του στην περιοχή της Θέρμης Θεσσαλονίκης: Υπεύθυνο Εμπορικής Διαχείρισης.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση όλων των διεργασιών εμπορικής διαχείρισης της εταιρείας (παραγγελίες, τιμολόγηση, καρτέλες πελατών - προμηθευτών, παρακολούθηση αποθήκης, παραλαβές και αποστολές εμπορευμάτων, καταχωρίσεις παραστατικών, αρχειοθέτηση, πληρωμές)
  • Συνεργασία με το εξωτερικό λογιστήριο και τη διοίκηση για την ορθή και απρόσκοπτη εκτέλεση των λογιστικών εργασιών
  • Συνεχής επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Χρηματοοικονομικής, Λογιστικής ή συναφή τομέα)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων ERP εμπορικής διαχείρισης (γνώση Entersoft θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Γνώση της γαλλικής γλώσσας θα θεωρηθεί extra προσόν
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης ζητημάτων
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
  • Κάτοχος Ι.Χ. για τη μετακίνησή του από και προς την εργασία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης