Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/3/2021

Βοηθός Λογιστή (Άριστη γνώση ERP - ENTERSOFT)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος εταιρειών στο χώρο των Κατασκευών, του Εμπορίου και του Τουρισμού επιθυμεί να προσλάβει για την έδρα του στην περιοχή της Θέρμης Θεσσαλονίκης: Υπεύθυνο Εμπορικής Διαχείρισης.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση όλων των διεργασιών εμπορικής διαχείρισης της εταιρείας (παραγγελίες, τιμολόγηση, καρτέλες πελατών - προμηθευτών, παρακολούθηση αποθήκης, παραλαβές και αποστολές εμπορευμάτων, καταχωρίσεις παραστατικών, αρχειοθέτηση, πληρωμές)
  • Συνεργασία με το εξωτερικό λογιστήριο και τη διοίκηση για την ορθή και απρόσκοπτη εκτέλεση των λογιστικών εργασιών
  • Συνεχής επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις

  • Πτυχίο ΑΕΙ  (Χρηματοοικονομικής ή Λογιστικής, ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφή τομέα)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων ERP εμπορικής διαχείρισης
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
  • Κάτοχος Ι.Χ. για τη μετακίνησή του από και προς την εργασία

Παροχές

  • Υψηλός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης.