Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Εκπρόσωπος αεροδρομίου / Air Representative - Kos

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κω:

Εκπρόσωπος αεροδρομίου / Air Representative - KOS

Περιοχή: Κως
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO/ AIREPR,K

Σκοπός:
Ως εκπρόσωπος αεροδρομίου, θα είστε το πρώτο σημείο επαφής για τους επισκέπτες που φτάνουν στο αεροδρόμιο. Θα έχετε την ευκαιρία να βρίσκεστε στο αποκλειστικό μας περίπτερο στο χώρο αφίξεων και ο πρωταρχικός σας ρόλος είναι να καλωσορίζετε τους επισκέπτες, να τους παρέχετε λεπτομερείς πληροφορίες σχετικά με τη διαμονή τους και να τους παρέχετε βοήθεια σε οποιεσδήποτε αρχικές απορίες ή πληροφορίες. Αυτή η θέση απαιτεί ένα συνδυασμό εξαιρετικών δεξιοτήτων εξυπηρέτησης πελατών, φιλόξενης συμπεριφοράς και ικανότητας αποτελεσματικής επίλυσης προβλημάτων για να εξασφαλίσουμε ένα ομαλό και ευχάριστο ξεκίνημα στην εμπειρία των επισκεπτών μας.

Αρμοδιότητες:
  • Υποδοχή των πελατών κατά την άφιξή τους σύμφωνα με τη φιλοξενία και τα πρότυπα του Ομίλου Mitsis.
  • Παροχής πληροφοριών σχετικά με τις ανέσεις, τις υπηρεσίες και την περιοχή του ξενοδοχείου.
  • Εξυπηρέτηση των φιλοξενούμενων σχετικά με τη μεταφορά τους στο ξενοδοχείο.
  • Επίλυση θεμάτων και πληροφοριών που μπορεί να έχουν οι επισκέπτες κατά την άφιξη.
  • Οργάνωση και συντονισμού της μεταφοράς των επισκεπτών, με την υποδοχή του εκάστοτε ξενοδοχείου και τους υπεύθυνους για τις μεταφορές, με στόχο την άριστη εξυπηρέτηση των επισκεπτών.
  • Διαχείριση της οργάνωσης και εμφάνισης του περιπτέρου σύμφωνα με τα πρότυπα του Mitsis Group.
  • Συλλογή και αναφοράς των σχολίων των πελατών, με στόχο τη βελτίωση της ποιότητας των επισκεπτών μας.
  • Συνεχής ενημέρωση σχετικά με όλες τις αλλαγές των πτήσεων, τις καθυστερήσεις και τυχόν αλλαγές που επηρεάζουν τις αφίξεις των επισκεπτών.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου ή ισοδύναμο. η περαιτέρω εκπαίδευση στη φιλοξενία ή σε σχετικό τομέα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών, στη φιλοξενία ή σε συναφείς ρόλους.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, προφορικές και γραπτές, με επάρκεια στα αγγλικά. Επιπλέον γλώσσες θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Ικανότητα ανεξάρτητης εργασίας με ελάχιστη επίβλεψη.
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα χειρισμού πολλαπλών εργασιών ταυτόχρονα.
  • Γνώση της περιοχής, τα αξιοθέατα και τις υπηρεσίες.

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα
  • Ταχύτητα & μεθοδικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Προσαρμοστικότητα & αντοχή στην πίεση
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Διάθεση ανάπτυξης & εξέλιξης

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στον όμιλο MITSIS!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, ή να ακολουθήσετε το link "Αποστολή Βιογραφικού"

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακά-τω link :