Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/8/2023

Customer Service Representative (CSR)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην επισκευή πλοίων ζητεί υπάλληλο για το τμήμα πωλήσεων.

Καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη και διατήρηση συνεργασιών με δυνητικούς και υφιστάμενους πελάτες
  • Καθημερινές προγραμματισμένες συναντήσεις με τους πελάτες
  • Εξασφάλιση πελατειακών σχέσεων διασφαλίζοντας την ικανοποίηση των πελατών
  • Ενημέρωση της βάσης δεδομένων των πελατών και διαχείριση κινδύνων/υποχρεώσεων για όλους τους πελάτες
  • Παρουσιάσεις των προσφερόμενων προϊόντων ή λύσεων με τρόπο που αντικατοπτρίζουν τις αξίες της εταιρείας
  • Κατανόηση των αναγκών των πελατών ώστε να καλύψουμε τις προσδοκίες τους
  • Επίτευξη των στόχων πωλήσεων και των δεικτών απόδοσης που απονέμονται στο τμήμα από τον Διευθυντή Πωλήσεων
  • Συνεργασίες με τα άλλα τμήματα της εταιρείας
  • Καταγραφή του sales/opportunity pipeline και εκθέσεις των εβδομαδιαίων συναντήσεων σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα
  • Συμμόρφωση με τις διαδικασίες της εταιρείας

Βιογραφικά : cv@electropneumatic.gr κωδ. θέσης 201

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:
  1. Εμπειρία >3ετων στις πωλήσεις με αποδεδειγμένο ιστορικό στην επίτευξη επιχειρηματικών αποτελεσμάτων
  2. Διαπραγματευτικές ικανότητες τόσο εμπορικά όσο και τεχνικά με ικανότητα να κλείνει συμφωνίες
  3. Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στην συνεργασία με εμπλεκόμενους εσωτερικά ή εξωτερικά του οργανισμού
  4. Δεξιότητες παρουσίασης
  5. Αντοχή στην εργασία υπό πίεση και εστίαση στην λεπτομέρεια
  6. Προηγούμενη εμπειρία στην Ναυτιλία, θα συνεκτιμηθεί
  7. Γνώση άπταιστων αγγλικών
  8. Προθυμία για ταξίδια εάν απαιτηθεί
  9. Προπτυχιακός τίτλος μηχανικού ΑΕΙ (Π.Ε/Τ.Ε) θα συνεκτιμηθεί