Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/6/2023

Ηλεκτρολόγος (Έργα Οπτικών Ινών)

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η lmw αναζητά Ηλεκτρολόγο για την διεκπεραίωση έργων ανάπτυξης δικτύων οπτικών ινών, εκ μέρους πολυεθνικής εταιρείας στον χώρο των τηλεπικοινωνιών.

Καθήκοντα Θέσης:
  • Εγκατάσταση καλωδιακής υποδομής σε κτιριακές εγκαταστάσεις των συνδρομητών
  • Λειτουργία και συντήρηση του εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού
  • Αποκατάσταση και επίλυση βλαβών
  • Διαχείριση υλικών και αναλωσίμων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο - Πιστοποίηση Ηλεκτρολόγου, Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων/Συστημάτων/Δικτύων ή συναφές
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εργασίες εγκατάστασης ή συντήρησης
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα Οδήγησης (Β΄ Κατηγορίας)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, διαρκή προγράμματα εκπαίδευσης και επιμόρφωσης, καθώς και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.