Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/04/2024

Βοηθός Λογιστή - Απαραίτητη Εμπειρία σε λογιστικό - Πρόταση συνεργασίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Λογιστικό γραφείο στη Θεσσαλονίκη αναζητά υπάλληλο για τη θέση του Βοηθού Λογιστή.

Υποχρεωτική προϋπόθεση να έχει τουλάχιστον 3ετία σε λογιστικό γραφείο! Η θέση αφορά άτομο το οποίο δεν θα περάσει από εκπαίδευση.

Περιγραφή Θέσης

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών σε βιβλία Β’ κατηγορίας
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων απλογραφικών-διπλογραφικών σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Υποβολή ΦΠΑ και παρακρατούμενων φόρων
  • Διαχείριση κυκλώματος My-DATA
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και φορείς του Δημοσίου (Δ.Ο.Υ., ΕΦΚΑ, ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ).
  • Προγράμματα ΕΣΠΑ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή αντίστοιχου ιδρύματος εξωτερικού) με κατεύθυνση Οικονομική σχολή.
  • Άριστη γνώση Η/Υ.
  • Καλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας.
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Άριστη Γνώση της ελληνικής γλώσσας στο γραπτό λόγο

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εξέλιξη στην θέση και στις αποδοχές