Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/6/2020

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Aluplast, επίσημος αντιπρόσωπος της Aluplast GmbH στην Ελλάδα και την Κύπρο, ζητά Μηχανικό Πωλήσεων για την κάλυψη τεχνικών θεμάτων και πωλήσεων όλης της περιοχής ευθύνης του.

Περιγραφή Καθηκόντων
Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την τεχνική υποστήριξη του πελατολογίου καθώς και για την διεύρυνσή του.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διεύρυνση πελατολογίου
  • Διαρκής επιμόρφωση νέων αλλά και παλιών κατασκευαστών
  • Επίβλεψη εγκατάστασης μηχανών - μηχανημάτων στον χώρο του πελάτη
  • Τεχνική υποστήριξη στον χώρο του πελάτη
  • Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Αυτοματισμού ή Μηχανολόγου ΑΕΙ – ΤΕΙ ή σχετικό πτυχίο ή και τελειόφοιτος
  • Καλή γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Office, excel, word, Internet)
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδος και Κύπρου

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Εργασία σε σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον
  • Προοπτικές ανάπτυξης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας