Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/07/2021

Εργοδηγός

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλη κατασκευαστική εταιρεία στο χώρο των κατασκευών και ανακαινίσεων αναζητά Εργοδηγό με εμπειρία για την οργάνωση Συνεργείων, επίβλεψη και διαχείριση Ανακαινίσεων και οικοδομικών έργων.

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμός εργασιών
  • Παραγωγή προγραμμάτων έργων και παρακολούθηση παρουσιών του συνεργείου
  • Προμήθεια & μεταφορά υλικών στο εργοτάξιο
  • Ανάθεση γενικών και καθημερινών καθηκόντων
  • Επίβλεψη και εκπαίδευση εργατών και τεχνιτών
  • Τήρηση χρονοδιαγράμματος εργασιών
  • Διασφάλιση επαρκούς εργατικού δυναμικού
  • Εξασφάλιση της τήρησης όλων των Κανονισμών ασφαλείας και προτύπων ποιότητας
  • Επίβλεψη της χρήσης μηχανημάτων και εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση εξόδων και διασφάλιση τήρησης του προϋπολογισμού
  • Επίλυση προβλημάτων
  • Καθημερινή παρακολούθηση έργου και καταγραφή σχετικών εντύπων, καθώς και μεταβίβαση – γνωστοποίηση των δεδομένων αναφοράς προόδου στην Τεχνική Διεύθυνση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη Ελάχιστη εμπειρία τριών ετών (3) ως εργοδηγός σε κτηριακά έργα και έργα Ανακαινίσεων
  • Σε βάθος γνώση της κατασκευαστικής διαδικασίας, του εξοπλισμού και των οδηγιών που αφορούν στην ασφάλεια και υγεία στο χώρο εργασίας
  • Γνώση ηλεκτρολογικών και υδραυλικών συστημάτων εγκαταστάσεων
  • Ικανότητα ανάγνωσης σχεδίων
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και σύνταξης αναφορών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Διάθεση για εργασία στο εργοτάξιο
  • Οργανωτική προσωπικότητα
  • Πτυχίο Σχολής Τεχνικής Κατεύθυνσης
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Επιθυμητή γνώση Η/Υ, Εφαρμογών Έξυπνων κινητών, MS Office, Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

Παροχές

  • Κάλυψη εξόδων κίνησης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Διαδρομή εξέλιξης της θέσης σε Project Manager