Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/02/2020

Βοηθός Λογιστή - Υπάλληλος Γραμματειακής Υποστήριξης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική εταιρία με εξειδίκευση στη μελέτη και κατασκευή ιατρικών χώρων αναζητά βοηθό λογιστή.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή καταχώρηση εγγραφών εσόδων και εξόδων
  • Έλεγχος και συμφωνία τραπεζικών λογαριασμών και υπολοίπου ταμείου
  • Λοιπές εργασίες του λογιστηρίου
  • Παροχή βοήθειας στον προϊστάμενο του λογιστηρίου
  • Καθημερινή αρχειοθέτηση
  • Οικονομική διαχείριση επιχορηγούμενων προγραμμάτων
  • Διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων και αλληλογραφίας
  • Υποστήριξη εργασιών του γραφείου (Back Office)
  • Υποδοχή πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Πτυχίο από Τ.Ε.Ι ή Α.Ε.Ι. της Ελλάδας ή από Πανεπιστήμιο του εξωτερικού στην Λογιστική ή τα Χρηματοοικονομικά, αναγνωρισμένο από τις ελληνικές αρχές