Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/09/2021

Assistant Accountant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Netelco S.A. εξειδικεύεται στη μαζική παραγωγή μεταλλικών κιβωτίων βιομηχανικών μπαταριών. Μετράει 20 χρόνια εμπειρίας και εξειδίκευσης στο κατασκευαστικό τομέα κιβωτίων traction μπαταριών. Η δραστηριότητα της ειδικεύεται στις εξαγωγές σε παγκόσμιο επίπεδο.

Διαθέτει 2 εγκαταστάσεις στην περιοχή του Νομού Ξάνθης και ζητά Υποψήφιο/α για τη θέση:

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Τιμολόγηση,
  • Καταχωρήσεις αγορών - δαπανών,
  • Διακίνηση - συμφωνίες εισαγωγών - VIES,
  • Καταχωρήσεις εισαγωγών - εξαγωγών,
  • Προετοιμασία έκδοση μισθοδοσίας, μεταβολές προσωπικού (ΕΡΓΑΝΗ), ΑΠΔ, έκδοση και υποβολή φόρων και ασφαλιστικών εισφορών,
  • Λογιστικές εγγραφές (γενικής και αναλυτικής), καταχωρήσεις κάθε είδους δαπανών,
  • Έλεγχος και συμφωνία Τραπεζών,
  • Γενική υποστήριξη λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο λογιστικής από ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής,
  • Γνώση ERP προγράμματος, επιθυμητό SoftOne,
  • Καλή γνώση λογιστικού σχεδίου - Ελληνικά πρότυπα,
  • Ξένες γλώσσες: Αγγλικά , Ιταλικά, Βουλγάρικα,
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης MS Office,
  • Εμπειρία σε παρόμοια θέση σε οργανωμένο λογιστήριο και ειδικά σε θέματα προσωπικού και μισθοδοσίας θα αξιολογηθεί θετικά,
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικό πνεύμα, συνέπεια, επαγγελματισμός και διάθεση για εργασία με προσοχή στη λεπτομέρεια,
  • Κάτοχος μεταφορικού μέσου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές,
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας,
  • Συνεχή εκπαίδευση μέσω επιμορφωτικών σεμιναρίων & πιστοποιήσεων ,
  • Προοπτικές εξέλιξης και επιμόρφωσης στα πλαίσια της συνεργασίας,
  • Παροχή Προγράμματος Ομαδικής Ασφάλισης Προσωπικού