Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/2/2019

E-Shop Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ByAgora αναζητά για τα γραφεία της στην Καλλιθέα e-shop manager

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Συνεργασία με την κεντρική αποθήκη για τον έλεγχο αποθεμάτων και την ορθή και έγκαιρη διεκπεραίωση των παραγγελιών
  • Συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες για την επίλυση τυχόν προβλημάτων και την περαιτέρω ανάπτυξη του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Υποβολή προτάσεων για την προώθηση του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Υλοποίηση εγκεκριμένων προωθητικών ενεργειών, SEO, Αdwords, marketing campaigns
  • Παρακολούθηση και διαχείριση social media, του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Παρακολούθηση της απόδοσης του καταστήματος μέσω web analytics και ανάλυσης των δεικτών απόδοσης των ενεργειών marketing και των πωλήσεων του e-shop
  • Εκπόνηση εβδομαδιαίων και μηνιαίων reports με προτάσεις αναβάθμισης
  • Εξυπηρέτηση πελατών

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση Γερμανικών σε γραπτό & προφορικό λόγο τουλάχιστον επιπέδου Β2
  • Πτυχίο marketing ή παρεμφερή κλάδο/ τομέα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών σε γραπτό και προφορικό επίπεδο τουλάχιστον επιπέδου Β2
  • Άριστη γνώση & χρήση Η/Υ, καθώς και προγραμμάτων γραφιστικής (photoshop/ illustrator)
  • Άριστη γνώση Google Adwords & Analytics
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εμπειρία χρήσης  shopify ή σχετικής πλατφόρμας ηλεκτρονικού εμπορίου

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης