Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2023

Υπεύθυνος Αγορών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

                                                    ΕΤΑΙΡΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
                                                 ΜΕ ΗΓΕΤΙΚΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΗΣ
στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξής της ζητά για άμεση πρόσληψη δυναμικά και έμπειρα άτομα για τη θέση:

                                                             ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΓΟΡΩΝ
Κύρια καθήκοντα:
• Έρευνα, ανάπτυξη και προώθηση νέων προϊόντων
• Σχεδιασμός στρατηγικής προϊόντων, product mix, κοστολόγηση, προϋπολογισμός κ.α.
• Υλοποίηση ερευνών αγοράς και ανάλυσης ανταγωνισμού
• Αναζήτηση προμηθευτών, επαφή με προμηθευτές
• Καθορισμό των προδιαγραφών Σχεδιασμού Προϊόντος/ συσκευασίας
• Επισκέψεις σε κλαδικές εκθέσεις
• Αίτηση και λήψη οικονομικών προσφορών και διαπραγματεύσεις τιμών με προμηθευτές
• Παρακολούθηση πορείας νέων προϊόντων και αξιολόγηση υφισταμένων
• Stock control
• Παραγγελιοδοσία

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:

• Απόφοιτοι ΑΕΙ - ΤΕΙ με κατεύθυνση σπουδών στο Marketing ή τη Διοίκηση Επιχειρήσεων
• Επιθυμητή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε τμήμα Marketing ή Product Management εταιρίας με καταναλωτικά προϊόντα ή θέση Buyer σε αλυσίδα sm ή εμπορικής επιχείρησης
• Υπευθυνότητα, εργατικότητα, οργανωτικότητα, ομαδικότητα
• Δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό
• Άριστες ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Άριστος χειρισμός Η/Υ και προγραμμάτων OFFICE

Παροχές

H εταιρία προσφέρει:

• πακέτο αποδοχών, αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
• άριστο εργασιακό περιβάλλον
• προοπτικές εξέλιξης.