Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/8/2017

Εξυπηρέτηση πελατών ασφαλιστικής εταιρείας (Λευκωσία)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας είναι ασφαλιστική εταιρεία σουηδικής προέλευσης που εδρεύει στην Κύπρο από το 1987 εξυπηρετώντας τις ανάγκες ενός διεθνούς πελατολογίου. Ειδικεύεται στην παροχή αποταμιευτικών και επενδυτικών ασφαλιστηρίων συμβολαίων ζωής για ιδιώτες και επαγγελματικών συνταξιοδοτικών σχεδίων για εταιρείες. Το επιλεγόμενο άτομο θα λειτουργεί ως το πρώτο σημείο επαφής με τους σουηδούς πελάτες της εταιρείας με έδρα τη Λευκωσία, Κύπρος.

Καθήκοντα:

  • Συνεχής τηλεφωνική επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρείας, παρέχοντας υψηλού επιπέδου εξυπηρέτηση.
  • Άριστη γνώση των προϊόντων/υπηρεσιών της εταιρείας.
  • Να ενημερώνεται συνεχώς για τις εξελίξεις στις παγκόσμιες χρηματοπιστωτικές αγορές.
  • Να παρέχει τακτική ενημέρωση στη διοίκηση της εταιρείας σχετικά με τις δραστηριότητες και τα ad-hoc projects στα οποία συμμετέχει.
  • Εκτέλεση άλλων καθηκόντων που σχετίζονται με το τμήμα πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πανεπιστημιακό πτυχίο/Δίπλωμα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφείς κλάδους.
  • Άριστη γραπτή και προφορική γνώση της σουηδικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Ικανότητα εργασίας σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο.
  • Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, τηρώντας προθεσμίες.
  • Ικανότητα διαχείρισης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρική προσέγγιση.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ.