Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/04/2024

Βιομηχανικός Μάγειρας ή Ζαχαροπλάστης

Εστίαση

Πόλη ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Είμαστε η Ιωνική Σφολιάτα Α.Ε., από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα και ζητάμε για άμεση πρόσληψη στη Νεοχωρούδα Θεσσαλονίκης Βιομηχανικό Μάγειρα ή Ζαχαροπλάστη, να καλωσορίσουμε στην ομάδα παραγωγής μας.

Γενική Περιγραφή Θέσης

Η θέση είναι για έναν/μία Βιομηχανικό Μάγειρα ή Ζαχαροπλάστη, ο οποίος/α με αποφασιστικότητα και πίστη στις ικανότητες του/ης θα μπορεί να δημιουργήσει αξιοσημείωτα αποτελέσματα και να «φέρει στο τραπέζι» καινούργιες ιδέες προς υλοποίηση.

Θα εργάζεται σαν μέλος μιας μεγάλης ομάδας όπου θα πρέπει να ακολουθεί και να βελτιώνει διαδικασίες πάντα με στόχο την άριστη λειτουργία της παραγωγικής διαδικασίας και την σωστή εκτέλεση συνταγής με αποτέλεσμα την ικανοποίηση του τελικού καταναλωτή.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Παρασκευή γεμίσεων
  • Προτάσεις και έρευνα συνταγών
  • Προτάσεις για βελτίωση διαδικασιών και γεύσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής μαγειρικής ή ζαχαροπλαστικής
  • Υψηλά επίπεδα γνώσεων σε θέματα Υγιεινής & Ασφάλειας
Επιθυμητά Προσόντα
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και να προβάλει κουλτούρα υψηλών προδιαγραφών και απαιτήσεων
  • Υψηλές ικανότητες οργάνωσης και ικανότητα να επικοινωνεί αποτελεσματικά με βάση την κουλτούρα της εταιρείας
  • Πάθος και περηφάνια για την δημιουργία τροφίμων σε βιομηχανικό περιβάλλον.
  • Ικανότητα εργασίας σε καταστάσεις πίεσης