Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/1/2021

Web Server (Linux) Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία παροχής επαγγελματικών υπηρεσιών Web Hosting, αναζητά για τη στελέχωση του τεχνικού τμήματος, 2 Web Server (Linux) System Administrators και συγκεκριμένα:
1. Junior Linux Administrator για υποστήριξη 1ου επιπέδου, στο τμήμα Web Hosting.
2. Senior Linux Administrator για υποστήριξη 2ου επιπέδου, στο τμήμα Web Hosting.

Η εταιρεία εδρεύει στη Θεσσαλονίκη.

Προτεραιότητα δίνεται σε όσους επιθυμούν να εργαστούν στα γραφεία της εταιρείας. Υπό προϋποθέσεις ωστόσο, παρέχεται η δυνατότητα Remote Απασχόλησης.

Ο κατάλληλος υποψήφιος, χρειάζεται να έχει εργασιακή εμπειρία στο Web Hosting.
Η αγάπη για το αντικείμενο του Administrator είναι απαραίτητη!

Παρέχεται ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Καθήκοντα

  • Monitoring ορθής λειτουργίας και απόδοσης του δικτύου και των Servers της υποδομής,
  • Επίλυση προβλημάτων σε hardware και software,
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης, σε πελάτες της εταιρείας, μέσω του HelpDesk ή/και τηλεφωνικά.

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Άριστη γνώση Linux Λειτουργικών και Δικτύωσης.
    • Άριστη γνώση Apache, Nginx, MySQL, DNS servers, Mail servers κτλ.
    • Άριστη κατανόηση και διαχείριση System Logs,
    • Άριστη γνώση διαχείρισης Cpanel ή Plesk,
    • Εμπειρία σε εργαλεία και τεχνολογίες Virtualization,
    • Εξοικείωση με συστήματα monitoring Nagios ή Zabbix
    • Καλή Γνώση συστημάτων Backup και Restore.
    Πρόσθετα προσόντα
    • Εμπειρία στο Scripting,
    • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες.
    Στοιχεία που θα αξιολογηθούν πολύ θετικά
    • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, ζήλος για το αντικείμενο, οργανωτικότητα, έμφαση στη λεπτομέρεια.
    • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων σε συνθήκες πίεσης.
    • Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικής γλώσσας.
    • Άνεση στην προφορική επικοινωνία.
    • Άνεση στην γραπτή επικοινωνία.
    • Εξαιρετικό ομαδικό πνεύμα.
    • Όρεξη για δουλειά, πάθος για τους στόχους του οργανισμού.

    Παροχές

    Η εταιρεία παρέχει

    • User friendly... περιβάλλον εργασίας.
    • Παρέχεται ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

    Σημείωση: Θα τηρηθεί ΑΠΟΛΥΤΗ εχεμύθεια στη λήψη Βιογραφικών και συνεντεύξεων.