Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Βοηθός Εργαστηρίου

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Palaplast είναι μια από τις δυναμικότερες βιομηχανίες παραγωγής πλαστικών σωλήνων και εξαρτημάτων. Σήμερα, η Palaplast παράγει σωλήνες και εξαρτήματα άρδευσης και έχει επεκταθεί στους κλάδους της ύδρευσης, της θέρμανσης και της προστασίας καλωδίων οπτικών ινών. Η γκάμα των προϊόντων της ξεπερνά τους 4500 κωδικούς και η παραγωγική της δυναμικότητα τους 20.000 τόνους το χρόνο. Η συνεχής τεχνολογική της ανάπτυξη, η εύρεση μεθόδων παραγωγής που συμβάλλουν στη μείωση του κόστους και η εξασφάλιση της ποιότητας έχουν θέσει την Palaplast ηγέτη στον ελλαδικό χώρο, με διαρκή παρουσία σε περισσότερες από 70 χώρες παγκοσμίως, συγκαταλέγοντας την στους πρωτοπόρους του κλάδου της.
Για τις εγκαταστάσεις της στη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου η εταιρία αναζητά:
Βοηθό Εργαστηρίου

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία δοκιμίων και αποσυναρμολόγηση αυτών
  • Βασικοί έλεγχοι ποιότητας
  • Παραλαβή δειγμάτων προς εξέταση
  • Τακτοποίηση εργαστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΕΠΑΛ/ΟΑΕΔ/ΙΕΚ (τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Θα εκτιμηθούν γνώσεις υδραυλικού, μηχανικού - εφαρμοστή

Παροχές

  • Άμεση Πρόσληψη
  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Παροχή μηνιαίων διατακτικών σίτισης
  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον