Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2020

Βοηθός Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις πάθος για τη μόδα και σε ενδιαφέρει ο κλάδος της λιανικής ένδυσης;

Θέλεις να εργαστείς σε ένα πολυεθνικό περιβάλλον για λογαριασμό μιας δυναμικά εξελισσόμενης εταιρείας ένδυσης ως Βοηθός Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης;

Είσαι επικοινωνιακός με πελατοκεντρική αντίληψη και ικανότητα ηγεσίας;

Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα και να απογειώσεις την καριέρα σου  τότε κάνε την αίτηση σου άμεσα!

Ο Βοηθός Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Παρέχει συνεχή υποστήριξη στο Διευθυντή Καταστήματος
  • Αναλαμβάνει καθήκοντα Διευθυντή Καταστήματος όταν αυτός απουσιάζει
  • Διασφαλίζει την ορθή λειτουργία του καταστήματος και την τήρηση των διαδικασιών
  • Είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη και την διαχείριση του προσωπικού του καταστήματος
  • Εποπτεύει, παρακινεί και εκπαιδεύει το προσωπικό με στόχο την αύξηση της αποδοτικότητάς των πωλήσεων
  • Διαχειρίζεται τα αποθέματα και τις παραγγελίες του καταστήματος σύμφωνα με τις διαδικασίες
  • Είναι υπεύθυνος για την άριστη εικόνα του καταστήματος
  • Διασφαλίζει την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών από όλα τα μέλη της ομάδας
  • Εξυπηρετεί εισερχόμενους πελάτες και διαχειρίζεται αιτήματα και παράπονα των πελατών
  • Επιλύει και αντιμετωπίζει προβλήματα στα πλαίσια της άριστης λειτουργίας του καταστήματος
  • Παρακολουθεί τους δείκτες απόδοσης του καταστήματος και της ομάδας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Βοηθού Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης θα πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα:
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση ως βοηθός υπεύθυνου καταστήματος σε κατάστημα ένδυσης/υπόδησης
  • Άριστη γνώση αγγλικών και άνεση στην επικοινωνία
  • Ικανότητες ηγεσίας, διάθεσή συνεργασίας και ομαδικό πνεύμα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Δεξιότητες οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα διοίκησης καταστήματος και εμπορική αντίληψη
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαχείρισης κρίσεων

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει στον Βοηθό Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπλέον παροχές βάσει αποδοτικότητας
  • Ευκαιρία εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
Μην χάσεις την ευκαιρία να εξελίξεις την καριέρα σου στον κλάδο των πωλήσεων ως Βοηθός Υπεύθυνου Καταστήματος Ένδυσης. Κάνε την αίτησή σου τώρα.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά 09:00-17:00 στο +30 2310 414 731 και να ζητήσεις την Elena Vasileiou.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.