Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/6/2021

Υπεύθυνος Αποθήκης - Logistics Manager

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία με δραστηριότητα την εμπορία και κατασκευή προϊόντων φωτισμού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού και έδρα στη Δυτική Θεσσαλονίκη, αναζητά Υπεύθυνο Αποθήκης - Logistics Manager. H παρούσα θέση αφορά εργασία στο τμήμα Logistics της εταιρείας και καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση και παρακολούθηση όλων των λειτουργιών της εφοδιαστικής αλυσίδας σε πλήρως μηχανογραφημένη αποθήκη (WMS)
  • Διασφάλιση της ομαλής ροής των εισαγωγών και εξαγωγών, ταξινόμηση και παραλαβή των containers, δημιουργία των απαραίτητων χώρων απόθεσης βάσει μελλοντικών παραλαβών
  • Έλεγχος και παρακολούθηση της ποσότητας και ποιότητας των προϊόντων, των χρόνων παράδοσης, των εξόδων μεταφοράς και των διαδικασιών επιστροφής
  • Δημιουργία συνθηκών ευταξίας στους αποθηκευτικούς χώρους και ασφάλειας στον χώρο εργασίας
  • Διοίκηση του προσωπικού του τμήματος
  • Τήρηση των προτύπων ποιότητας και ασφάλειας και συμμόρφωση στις διαδικασίες και τους κανονισμούς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ, επιθυμητή εξειδίκευση στα Logistic, επιθυμητό ΜΒΑ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-5 έτη
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών WMS και ERP
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Δυναμική προσωπικότητα με υπευθυνότητα, διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία