Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Υπάλληλος Τμήματος Εμπορικής Διαχείρισης, Τιμολόγησης, Παραγγελιοληψίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία καλλυντικών BEAUTY FREE αναζητεί να εντάξει στο δυναμικό της υπάλληλο γραφείου για την στελέχωση του Τμήματος Εμπορικής Διαχείρισης, Τιμολόγησης και Παραγγελιών. Μόνιμη πλήρη πρωινή απασχόληση καθημερινά 9:00-17:00 για το κατάστημά της Θεσσαλονίκης (πεζόδρομος Αγίας Σοφίας 28).

Περιγραφή θέσης

  • Ηλεκτρονική Καταχώρηση Παραστατικών, Παραγγελιών και Έκδοση Τιμολογίων με την χρήση προγράμματος ERP
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για προϊόντα, παραγγελίες, παραδόσεις
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων, διεξαγωγή αγορών εμπορευμάτων
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων Εμπορικής Διαχείρισης και συνεργασία με τον εξωτερικό λογιστή της εταιρείας
  • Διαχείριση εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και email
  • Συμμετοχή στο σύνολο των διαδικασιών που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία της εταιρείας
  • Διαχείριση Ταμείου, εισπράξεις, πληρωμές.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. / ΙΕΚ με κατεύθυνση Οικονομικών ή Λογιστικών ή αντίστοιχων Σχολών Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση εμπορικής διαχείρισης ή λογιστηρίου
  • Άνεση στην χρήση ERP προγραμμάτων. Γνώση των προγραμμάτων της EPSILONET Pylon, λογιστικό και εμπορικό θα εκτιμηθεί.
  • Βασικές γνώσεις λογιστικής
  • Εξοικείωση με τον χειρισμό εξοπλισμού γραφείου (pc, εκτυπωτής, φωτοτυπικό, σκάνερ)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη χρήση H/Y MS Office (Excel, Word)
  • Υπευθυνότητα για την αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα και Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση των διεργασιών εμπορικής διαχείρισης
  • Εχεμύθεια και επιθυμία προσωπικής εξέλιξης

Παροχές

  • Ελάχιστος Αρχικός Μηνιαίος Μισθός 1.000€ με προοπτικές εξέλιξης κάθε χρόνο.
  • Περισσότερα προσόντα θα εκτιμηθούν στον μισθό
  • Σταθερή και πλήρη πρωινή απασχόληση καθημερινά 9:00-17:00 με σκοπό μόνιμης συνεργασίας
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο, δυναμικό & βραβευμένο περιβάλλον εργασίας (Best Workplace)
  • Νεανική Ομάδα
  • Συνεχής εκπαίδευση, συμμετοχή σε δράσεις και ταξίδια της εταιρείας με κάλυψη όλων των εξόδων μετακινήσεων και διαμονής
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.