Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Λογιστής | Λογίστρια Α' Τάξης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο της παραγωγής κουφωμάτων αλουμινίου με έδρα στη ΒΙ.ΠΕ Ν. Ραιδεστού, ζητά να προσλάβει Λογιστή με Άδεια Α' Τάξης.

Αρμοδιότητες

  • Τήρηση Βιβλίων Γ' Κατηγορίας
  • Συμμετοχή στη σύνταξη δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, Παρακρατούμενοι φόροι) και στην έκδοση μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμειακών ροών
  • Συμμετοχή στο φορολογικό σχεδιασμό της εταιρείας σε συνεργασία με τον εξωτερικό Φοροτεχνικό Σύμβουλο

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχιούχος ΤΕΙ | ΑΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
    • Άδεια Λογιστή Α' Τάξης
    • Εμπειρία στην τήρηση Βιβλίων Γ' Κατηγορίας
    • Βασικές γνώσεις μισθοδοσίας
    • Συνολική εικόνα του όλου Λογιστικού κυκλώματος

    Παροχές

    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ασφάλισης

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.