Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/04/2024

Προσωπικό σε εξειδικευμένα καταστήματα πώλησης προϊόντων για κατοικίδια (Pet Shop)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Από την μεγαλύτερη αλυσίδα εξειδικευμένων καταστημάτων πώλησης προϊόντων για κατοικίδια της Βορείου Ελλάδας με 11 φυσικά καταστήματα και eshop, ζητούνται για τη στελέχωση των υφιστάμενων καταστημάτων  συνεργάτες.

Αρμοδιότητες:
  • Η παροχή εξειδικευμένης, υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης στου πελάτες μας με γνώμονα την ευζωία των ζωντανών
  • Χειρισμός POS, ERP και πιστωτικών συναλλαγών
  • Παρακολούθηση ελλείψεων και αναπλήρωση προϊόντων στα ράφια (merchandising)
  • Παράδοση των προϊόντων μέσω της υπηρεσίας Delivery (με οχήματα της εταιρίας)
  • Παραγγελία προϊόντων σε προμηθευτές καθώς και παραλαβή εμπορευμάτων
  • Καθημερινή φροντίδα των ζωντανών τηρώντας το πρωτόκολλο ευζωίας
  • Συνεργασία με τους ζωοτέχνες ή κτηνιάτρους της εταιρίας για την υγειονομική φροντίδα των ζωντανών
  • Συνεργασία με τους υπευθύνους των καταστημάτων για την εύρυθμη λειτουργία των καταστημάτων μας
  • Διατήρηση της άριστης εικόνας του καταστήματος και φροντίδα της καθαριότητας και της τάξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Είστε ζωοτέχνης με πτυχίο ΤΕΙ ζωικής παραγωγής ή πτυχίο βοηθού κτηνιάτρου ή έχετε τουλάχιστον ένα χρόνο προϋπηρεσίας στον κλάδο.
  • Είστε σε καλή φυσική κατάσταση (λόγω βάρους των συσκευασιών) και δεν αντιμετωπίζετε προβλήματα αλλεργιών (λόγω της συνεχούς επαφής με ζωντανά)
  • Αγαπάτε τα ζωάκια, ασπάζεστε τις απόψεις μας για την ευζωία τους
  • Γνωρίζετε αγγλικά σε ικανοποιητικό επίπεδο και γνωρίζετε βασικό χειρισμό υπολογιστών
  • Έχετε δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου - εάν υπάρχει και μηχανής τότε είναι πρόσθετο προσόν.
  • Είστε επικοινωνιακοί, σας αρέσει να βρίσκετε λύσεις και να προτείνετε το καλύτερο για την κάλυψη αναγκών των πελατών σας
  • Έχετε την επιθυμία για μια σταθερή εργασία και είστε φιλόδοξοι ώστε να εξελιχθείτε σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας που εξασφαλίζει εργασιακή ασφάλεια.
  • Συνεχής εκπαίδευση με στόχο την αρτιότερη εξυπηρέτηση των πελατών μας και τη διασφάλιση της ευζωίας των ζωντανών
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ασφάλιση και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μόνιμη εργασία σε μια εταιρία με μεγάλη ανάπτυξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.