Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

IT Sales Admin

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρεία μας, μια κορυφαία εταιρεία στον κλάδο της πληροφορικής, αναζητά έναν δυναμικό και εξειδικευμένο επαγγελματία για τη διαχείριση αιτημάτων πελατών.

Αν είσαι προσανατολισμένος στην εξυπηρέτηση πελατών και έχεις εμπειρία στη διαχείριση αιτημάτων σχετικά με την τεχνολογία, τότε θέλουμε να σε γνωρίσουμε.

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση και διαχείριση αιτημάτων τεχνικής υποστήριξης στο CRM σύστημα
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για τη συλλογή πληροφοριών και την αντιμετώπιση των προβλημάτων
  • Προτεινόμενες λύσεις για βελτίωση της υποδομής πληροφορικής και την αύξηση της αποτελεσματικότητας / εκπόνηση προσφορών
  • Ανταπόκριση σε ερωτήσεις πελατών σχετικά με τα χαρακτηριστικά, τις προδιαγραφές και την τιμολόγηση των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σε Επιστήμη Υπολογιστών, Πληροφορική ή σχετικό πεδίο
  • Εμπειρία σε ρόλο υποστήριξης πωλήσεων τεχνολογίας, επιθυμητή στη βιομηχανία της πληροφορικής
  • Ικανότητες επικοινωνίας και επιχειρηματικής δεξιότητας
  • Ικανότητα να προτείνεις και να υποστηρίζεις τεχνολογικές λύσεις
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office
  • Αγγλική γλώσσα επιπέδου άριστης γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Εμπειρία στη διαχείριση αιτημάτων πελατών σε περιβάλλοντα IT
  • Ικανότητα να προτείνεις και να υλοποιείς λύσεις για προβλήματα σχετικά με την υποδομή πληροφορικής
  • Καλή κατανόηση των βασικών αρχών του IT management και των διαδικασιών υποστήριξης πελατών
  • Γνώση των βασικών αρχών του IT Infrastructure και των τεχνολογικών λύσεων
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και ανθρώπινων σχέσεων για αποτελεσματική επικοινωνία με πελάτες και εσωτερικά τμήματα
  • Ικανότητα προτεραιότητας και διαχείρισης πολλαπλών αιτημάτων ταυτόχρονα

Παροχές

  • Αμοιβή ανάλογα με την εμπειρία και τις δεξιότητες του υποψηφίου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.