Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/9/2021

Υπεύθυνος/η Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Εταιρεία TOP LABEL
Πόλη ΛΑΚΚΩΜΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ελληνική βιομηχανία με ηγετική θέση στην ελληνική και Ευρωπαϊκή αγορά επιθυμεί να προσλάβει για το εργοστάσιό της στο Λάκκωμα Χαλκιδικής:

Υπεύθυνο Ποιοτικού Ελέγχου

Αρμοδιότητες:

• Ευθύνη για την παρακολούθηση και εξασφάλιση των διαδικασιών ελέγχου και διασφάλισης ποιότητας με βάση τα πρότυπα ISO 9001 & 14001
• Πραγματοποίηση ελέγχων σε όλα τα στάδια της παραγωγικής διαδικασίας
• Επικοινωνία με πελάτες για αποστολή πιστοποιητικών, αναλύσεων και προδιαγραφών
• Ευθύνη για την τήρηση των ποιοτικών προδιαγραφών των πρώτων υλών και των τελικών προϊόντων
• Διενέργεια εσωτερικών επιθεωρήσεων και συμμετοχή στις εξωτερικές επιθεωρήσεις
• Χειρισμός και επίλυση προβλημάτων
• Εκπαίδευση του προσωπικού σε θέματα υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:

• Αναγνωρισμένο πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού, χημικού, χημικού μηχανικού ή τεχνολόγου τροφίμων
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογα καθήκοντα κατά προτίμηση σε κλάδο τροφίμων
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραφή, ανάγνωση, επικοινωνία)
• Ικανότητα αποτελεσματικής χρήσης Η/Υ και προγράμματος ERP
• Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
• Ικανότητα συντονισμού ομάδας εργασίας στην παραγωγή και επίβλεψης ομαδικής εργασίας
• Δυνατότητα αυτόνομης μετακίνησης στον χώρο εργασίας (επιθυμητή η κατοχή Ι.Χ. αυτοκινήτου)
• Επαγγελματισμός και εργατικότητα
(Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους)

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία
• Ικανοποιητικό περιβάλλον εργασίας με πολυεθνικό προσανατολισμό

Θα ακολουθήσει αξιολόγηση των βιογραφικών και όσοι υποψήφιοι κριθούν ότι καλύπτουν τις παραπάνω προδιαγραφές θα κληθούν για συνέντευξη στις εγκαταστάσεις της εταιρείας.