Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/09/2022

Γραμματεία Διοίκησης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται, για άμεση πρόσληψη, Γραμματέας Διοίκησης στην Αθήνα.

Απαραίτητη προϋπηρεσία τρία έτη (3) κατ΄ελάχιστον σε αντίστοιχη θέση.

Υποχρεωτικό πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων με κατεύθυνση στη διοίκηση επιχειρήσεων.

Περιγραφή θέσης:

  • Παροχή γραμματειακής υποστήριξης και συντονισμού εργασιών της Γενικής Διεύθυνσης.
  • Τήρηση Desk Office και προσωπικής ατζέντας της CEO κτλ.
  • Σύνδεσμος επικοινωνίας μεταξύ της διοίκησης και των τμημάτων.
  • Συντονισμός και παρακολούθηση των εργασιών.
  • Διεκπεραίωση αιτημάτων πελατών και εξωτερικών συνεργατών.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.
  • Οργάνωση γραφείου και αρχειοθέτηση (φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου).
  • Ενημέρωση εσωτερικής βάσης δεδομένων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τρία έτη (3) σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση στη Διοίκηση επιχειρήσεων ή Οικονομικά.
  • Άριστη γνώση χρήσης Microsoft Office (ιδιαίτερα Word, Excel, PowerPoint, Outlook, κτλ).
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά & προφορικά)
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί (όπως Κινέζικα, Αραβικά, Γερμανικά, Γαλλικά)
  • Χρήση ERP

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Άριστη Ικανότητα Οργάνωσης
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Δεξιότητες multitasking
  • Καλή διαχείριση χρόνου σε συνθήκες πίεσης
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Υπευθυνότητα

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης με μισθό και αποδοχές παραγωγικότητας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας