Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2022

Χειριστής Μηχανών Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Χρωστική Α.Ε. με έδρα στο Κορωπί ενδιαφέρεται να προσλάβει: Χειριστή Μηχανών Παραγωγής.

Βασικά καθήκοντα και ευθύνες:

  • Η τροφοδοσία μηχανών παραγωγής
  • Ο χειρισμός, η ρύθμιση και ο έλεγχος λειτουργίας των γραμμών παραγωγής
  • Η εφαρμογή προληπτικής συντήρησης της γραμμής παραγωγής
  • Η συσκευασία και ο έλεγχος του τελικού προϊόντος

Ο χειριστής εκτελεί τις παραπάνω εργασίες τηρώντας:

  • Τις οδηγίες λειτουργίας και συντήρησης του εξοπλισμού
  • Τις οδηγίες παραγωγής των προϊόντων
  • Τις διαδικασίες της Εταιρίας που διασφαλίζουν την ασφάλεια και υγεία των εργαζομένων, την προστασία του περιβάλλοντος και την ποιότητα των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι Μέσων ή Ανώτερων Σχολών Τεχνολογικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία κατά προτίμηση σε Βιομηχανία Πλαστικών ή Χρωμάτων
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Κατά προτίμηση κάτοικος Νοτιοανατολικής Αττικής

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης