Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/3/2024

Social Media Manager & Digital Marketer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η LIGGLO ANAZHTA
SOCIAL MEDIA MANAGER

Η εταιρεία LIGGLO με ένα από τα μεγαλύτερα fashion eshop της Ελλάδας www.ligglo.com και κατέχοντας πλέον ηγετική θέση στον κλάδο, μεγαλώνει & αναζητεί άτομο πλήρους απασχόλησης, το οποίο θα ενταχθεί στην ομάδα μας με σκοπό τη στελέχωση του τμήματος Social Media & Digital Marketing της εταιρείας.

Απαραίτητη είναι η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στον κλάδο, ακολουθώντας τις διαδικασίες και τις προδιαγραφές της επιχείρησης.

Φυσικά θα πρέπει να είναι fan της γυναικείας μόδας!

Αρμοδιότητες :

  • Σχεδιασμός, υλοποίηση και ανέβασμα του υλικού για την παρουσίας της εταιρείας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (posts, stories, newsletters)
  • Δημιουργία banners & γνώσεις επεξεργασίας εικόνας (edit)
  • Εικαστικές αλλαγές στο www.ligglo.com (mini icons, banners)
  • Ανέβασμα προϊόντων στο website (αν χρειαστεί)

*Η θέση αφορά εξ'ολοκλήρου απομακρυσμένη εργασία. Για τον λόγο αυτό είναι απαραίτητη η κατοχή σύγχρονου laptop ή σταθερού υπολογιστή & κινητό τηλέφωνο με καλές δυνατότητες.

**Κατά την αποστολή του βιογραφικού σας χρειαζόμαστε το instagram profile σας καθώς και δείγματα από projects που έχετε αναλάβει.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Excel, Word, Power Point)
  • Άριστη χρήση των Social Media (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, TikTok κ.ά.)
  • Άριστη γνώση Ελληνικής - Αγγλικής γλώσσας (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Άριστη γνώση Photoshop, Canva και άλλα εργαλεία για επεξεργασία εικόνων & βίντεο

Παροχές

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευέλικτο ωράριο
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Συνεχείς ευκαιρίες για εκπαίδευση στο ρόλο
  • Bonus αποδοτικότητας