Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/04/2020

Technical Sales Engineer

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η LEXIS Πληροφορική ζητά να προσλάβει άμεσα για τη στελέχωση του τμήματος πωλήσεων στα κεντρικά της γραφεία στο Γέρακα Αττικής: Technical Sales Engineer.

Περιγραφή Θέσης:

O/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα αναλάβει το σχεδιασμό και την πώληση λύσεων Networking και Cyber Security, προϊόντων και υπηρεσιών.

Απαραίτητα Προσόντα

• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση πωλήσεων
• Πτυχίο Ανώτατης Σχολής με κατεύθυνση στα Δίκτυα και εξειδίκευση κατά προτίμηση στο Network Security
• Άριστη γνώση Αγγλικών (επιπέδου Proficiency) τόσο γραπτή όσο και προφορική
• Δίπλωμα αυτοκινήτου/μηχανής
• Επικοινωνιακός και συνεπής προς τις υποχρεώσεις του
• Προσηλωμένος στο αποτέλεσμα και την ανάπτυξη
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

• Μηνιαίος μισθός
• Βonus
• Διαρκείς μετεκπαιδεύσεις σε ένα μοντέρνο, ευχάριστο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον