Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/3/2024

Μηχανικός Μηχανουργός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Career In Progress είναι εταιρεία Συμβουλευτικής Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, η οποία επίσης προσφέρει υπηρεσίες Εύρεσης Προσωπικού για επιχειρήσεις σε όλη την Ελλάδα.

Αναζητούμε Μηχανικό – Μηχανουργό για λογαριασμό Συνεργάτη μας, της εταιρείας Όργανα Μέτρησης Τριανταφύλλου (www.organametrisis.gr), μιας εξειδικευμένης εισαγωγικής εμπορικής εταιρείας με πάνω από 30 χρόνια εμπειρίας, στο αντικείμενο των οργάνων μέτρησης ακρίβειας και εξοπλισμού εργαλειομηχανών κατεργασίας μετάλλου (τόρνος, φρέζα, CNC κτλ.).

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Επικοινωνία και αλληλεπίδραση με πελάτες για την κατανόηση των αιτημάτων και των στόχων τους
  • Εξατομικευμένη προσέγγιση για την κάλυψη των αναγκών των πελατών
  • Τεχνική κατανόηση αιτημάτων και επίλυση προβλημάτων
  • Ανάπτυξη προτάσεων και λύσεων που ταιριάζουν στις ανάγκες του κάθε πελάτη
  • Επικαιροποιημένη γνώση για κανονισμούς και πρότυπα του κλάδου για τη διασφάλιση αποτελεσματικών λύσεων
  • Έρευνα αγοράς για νέες κατηγορίες προϊόντων και νέες συνεργασίες με νέους οίκους του εξωτερικού
  • Προώθηση και διατήρηση ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες, συνεχή υποστήριξη και άμεση αντιμετώπιση αποριών/ανησυχιών
  • Καταχώρηση προϊόντων στο e-shop
  • Ανάπτυξη του δικτύου πωλήσεων με επισκέψεις στον χώρο του πελάτη (προαιρετικό)

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2+ χρόνια εμπειρία ως Μηχανικός Πωλήσεων ή Μηχανικός Μηχανουργός ή εμπειρία σε ρόλο τεχνικών πωλήσεων
  • Πτυχίο Μηχανικού ή Μηχανουργού ή συναφούς τεχνικού κλάδου
  • Εξαιρετική προφορική και γραπτή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα επίλυσης πολύπλοκων τεχνικών προβλημάτων σε εταιρικούς πελάτες
  • Ικανότητα κατανόησης και ικανοποίησης των απαιτήσεων των πελατών
  • Ομαδικό προσανατολισμό με αποτελεσματικές δεξιότητες συνεργασίας
  • Κίνητρο και πάθος για την επίλυση προβλημάτων και την υπέρβαση προκλήσεων
  • Θετική ενέργεια και νοοτροπία can-do/will-do
  • Προθυμία για μάθηση και ανάπτυξη
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που καθορίζεται από την εμπειρία και την απόδοση
  • Κάλυψη εξόδων ταξιδιού
  • Ένας συνεργατικός και υποστηρικτικός χώρος εργασίας
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη και ανέλιξη
  • Διεθνή εκπαιδευτικά προγράμματα