Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Στυλίστας / Στυλίστρια

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μεγάλος Δημοσιογραφικός Όμιλος με δυναμική παρουσία στον χώρο των media επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά γραφεία του στη Μεταμόρφωση Αττικής στυλίστα/στυλίστρια.

Αρμοδιότητες:

  • Επιλογή & επιμέλεια προϊόντων για φωτογραφίσεις και παραγωγή video (ενδυμάτων, υποδημάτων, μαγιό, αξεσουάρ, κ.α.)
  • Επιλογή & επιμέλεια προϊόντων σε συνεργασία με την εμπορική ομάδα του Ομίλου, φωτογράφων, κομμωτών, μακιγιέρ για την ανάπτυξη και δημιουργία styling concepts σύμφωνα με τις τάσεις της μόδας για την παραγωγή σύγχρονου οπτικού υλικού (social media κ.α.).
  • Styling επωνύμων, μοντέλων και συνεργατών για φωτογράφιση μόδας σε γνωστό γυναικείο site.
  • Συντονισμός παραγωγής φωτογραφίσεων, εύρεση location για τις ανάγκες της φωτογράφισης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση στην Eπιμέλεια Μόδας & εμπειρία σε επαγγελματικές φωτογραφήσεις και παραγωγές οπτικοακουστικού υλικού.
  • Άριστη γνώση των Social Media, Ιnternet & χρήση Η/Υ
  • Δυναμική προσωπικότητα, Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πνεύμα ομαδικής συνεργασίας
  • Επαγγελματισμός & υπευθυνότητα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών

Παροχές

  • Αποδοχές βάσει προϋπηρεσίας και ικανοτήτων
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικά αναπτυσσόμενο όμιλο επιχειρήσεων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.