Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Νυκτερινός Υπάλληλος Υποδοχής - Reception

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΙΣΙΡΙΑ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Τα Ξενοδοχεία 4* Dimitrios Village δυναμικότητας 500 κλινών και Dimitrios Beach 4* δυναμικότητας 200 κλινών τα οποία βρίσκονται στην πόλη του Ρεθύμνου ζητούν να προσλάβουν Νυκτερινό Υπάλληλο Υποδοχής (Night-Audit) για την τουριστική σεζόν 2024 (Από μέσα Απριλίου έως και τέλος Οκτωβρίου).

Αρμοδιότητες

  • Υποδέχεται τους πελάτες του ξενοδοχείου
  • Διεκπεραιώνει τις διαδικασίες των check-in και check-out των πελατών (επιβεβαιώνει τα στοιχεία τους, τους ενημερώνει για τους τρόπους πληρωμής)
  • Ενημερώνει τους πελάτες για τις παροχές του ξενοδοχείου
  • Ενημερώνει τα τμήματα Ορόφων και Συντήρησης για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων και βλαβών
  • Ενημερώνει το ξενοδοχειακό πρόγραμμα
  • Διασφαλίζει ότι ο χώρος της υποδοχής είναι πάντα τακτοποιημένος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* επιθυμητή
  • Εμπειρία και εξοικείωση με το ξενοδοχειακό λογισμικό Protel (Ermis-pro) και Alexandros online booking πλατφόρμες (booking, hotelbeds, expedia, trivago κλπ)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • H γνώση γαλλικής ή γερμανικής γλώσσας θεωρείται επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικές Αποδοχές
  • Διατροφή