Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Ηλεκτρολόγος Βιομηχανίας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη εξαγωγική βιομηχανία, ζητεί για τη στελέχωση του τεχνικού τμήματος ηλεκτρολόγο.

Με κύρια καθήκοντα:

  • Την εξασφάλιση της καλής λειτουργίας του ηλεκτρολογικού / ηλεκτρονικού εξοπλισμού των παραγωγικών μονάδων.
  • Τη συμμετοχή στις συντηρήσεις, στην βελτίωση και εκσυγχρονισμό του μηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Την ανάπτυξη και τη συντήρηση της υφιστάμενης ηλεκτρολογικής εγκατάστασης.
  • Τη συνεργασια με τα υπόλοιπα τμήματα για την επίλυση βλαβών κατά την παραγωγική διαδικασία.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου μηχανικού ή Ανώτερο.
  • Επαγγελματική Άδεια Ηλεκτρολόγου.
  • Πενταετή εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον: συντήρηση Η/Μ εξοπλισμού, διαχείριση συστημάτων PLC – Inverters, εμπειρία σε γραμμές παραγωγής (προϋπηρεσία σε βιομηχανία θα συνεκτιμηθεί).
  • Καλή γνώση κλασικού αυτοματισμού, ρυθμιστών στροφών .
  • Η γνώση προγραμματισμού PLC θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν (Ο προγραμματισμός όμως δεν αποτελέι κύριο κριτήριο)
  • Καλή γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ.
  • Ευελιξία και ικανότητα εργασίας υπό πίεση, με προσήλωση στην ακρίβεια και λεπτομέρεια.
  • Δεξιότητες προγραμματισμού και οργάνωσης, διαχείρισης προτεραιοτήτων, αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου.
  • Ομαδικό πνεύμα θέληση για συνεχή μάθηση και ανάπτυξη.

Παροχές

  • Μηνιαίος μικτός μισθός από 2.000 ευρώ και ανάλογα την προϋπηρεσία και τα προσόντα του υποψηφίου.
  • Πρωινή, πενθήμερη εργασία.
  • Τόπος παροχής εργασίας Θέρμη, Θεσσαλονίκης.
  • Πολλές δυνατότητες εξέλιξης.