Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/02/2017

Πωλητής / Πωλήτρια Βορείου Ελλάδος (Κωδ. θέσης: 722/69323)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρίας που δραστηριοποιείται στον χώρο του τροφίμου, αναζητά ένα δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Πωλητής/Πωλήτρια Βορείου Ελλάδος

  Περιγραφή Θέσης

·        Παραγγελιοληψία από τις κεντρικές αποθήκες

·        Έλεγχος παραγγελιών διανομέων

·        Επίσκεψη - επιθεώρηση στα καταστήματα

·        Προγραμματισμός και παρακολούθηση υλοποίησης των προωθητικών ενεργειών

Απαραίτητα Προσόντα

·         Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής  κατεύθυνσης ή Marketing

·         Απαραίτητη προυπηρεσία σε πωλήσεις καταναλωτικών αγαθών τουλάχιστον πέντε (5) ετών, ιδανικά σε εταιρία τροφίμων και σε ανάλογα κανάλια διανομής.

·         Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

·         Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (εφαρμογές MS-Office, CRM)

·         Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

·         Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·         Εταιρικό αυτοκίνητο,κινητό, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και bonus επίτευξης στόχων

·         Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον