Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/9/2018

Υπεύθυνος/η Πωλήσεων (έδρα Λάρισα)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εμπορικής εταιρείας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος/η Πωλήσεων

(έδρα Λάρισα)

Περιγραφή Θέσης

  • Διατήρηση του υπάρχοντος πελατολογίου
  • Προγραμματισμός επισκέψεων σε φαρμακεία, καταστήματα και αποθήκες
  • Ευθύνη διαχείριση παραγγελιών
  • Έρευνα και ανάλυση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Έλεγχος και διαχείριση των προβλημάτων των προϊόντων στα ράφια
  • Εισαγωγή νέων προϊόντων στις περιοχές ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Δύο (2) έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & ομαδικό πνεύμα
  • Αξιοπιστία και συνέπεια

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και σχήμα bonus
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας