Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Τεχνικός Διαδικασιών Παραγωγής ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΣ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η MANTIS BEYOND INNOVATION για λογαριασμό του πελάτη μας, ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΣ , αναζητούμε Τεχνικούς Διαδικασιών Παραγωγής.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διασφάλιση της συνεχούς και αποδοτικής λειτουργίας της γραμμής παραγωγής ή της μηχανής που του/της έχει ανατεθεί
  • Διενέργεια τεχνικών επεμβάσεων καθώς και ενεργειών συντήρησης (ρυθμίσεις, προγραμματισμένη συντήρηση) στον εξοπλισμό που του/της έχει ανατεθεί με σκοπό την επίτευξη και βελτίωση Δεικτών Απόδοσης (KPIs)
  • Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα του Προγράμματος Διαρκούς Προόδου (Continuous Improvement) σε σχέση με τον εξοπλισμό που διαχειρίζεται και τη φάση προόδου στην οποία βρίσκεται το εργοστάσιο
  • Συμβολή στη συνεχή βελτίωση και στην εξάλειψη των απωλειών στον εξοπλισμό που του/της ανατίθεται
  • Συμμόρφωση με τις οδηγίες που σχετίζονται με την ποιότητα των εισερχόμενων υλικών, των ημιέτοιμων και του τελικού προϊόντος, σύμφωνα με τις απαιτήσεις του QMS (Quality Management System), της PMI και της νομοθεσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Σχολής Μηχανολόγων/Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Επαγγελματικού Λυκείου με κατεύθυνση Μηχανολογία/Ηλεκτρολογία Κατοχή ή δυνατότητα έκδοσης τεχνικής άδειας σύμφωνα με το ΠΔ115/2012
  • Προηγούμενη σχετική προϋπηρεσία έως 2 έτη σε βιομηχανικό περιβάλλον θα συνεκτιμηθεί
  • Καλή γνώση Microsoft Office
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο μισθών και σταθερό επίδομα ταξιδιού
  • Προοπτικές εκμάθησης νέων δεξιοτήτων σε ένα δυναμικό και πολυεθνικό περιβάλλον
  • Επίδομα σίτισης στο 24ωρο εστιατόριο/καφετέρια του εργοστασίου μας
  • Ιδιωτική ιατρική ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με άριστο τεχνολογικό και μηχανολογικό εξοπλισμό

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.