Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/04/2020

Digital Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εαν έχετε πάθος με το digital marketing θα θέλαμε να τα πούμε απο κοντά.
Ψάχνουμε ένα DM Manager ο οποίος θα ασχολείται με τον σχεδιασμό, την υλοποίηση και τον έλεγχο των ενεργειών επικοινωνίας σε όλα τα digital κανάλια μας.

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη, υλοποίηση και παρακολούθηση του πλάνου marketing της εταιρίας
  • Ανάπτυξη των ενεργειών σε όλα τα κανάλια επικοινωνίας SEO/SEM, Social media, Email, Website.
  • Διαχείριση, διατήρηση και ανάπτυξη της παρουσίας στα social media.
  • Δημιουργία reports αποδοτικότητας σε όλες τις digital καμπάνιες και αξιολόγηση βάση συγκεκριμένων KPIs
  • Ανάπτυξη νέων ιδεών και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς
  • Χρήση αναλυτικών εργαλίων για την δυνατότητα αξιολόγησης και βελτίωσης της αγοραστικής εμπειρίας σε όλα τα touch points
  • Συνεργασία με τα agencies και τους προμηθευτές
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα και ταείστε  σχετιζόμενα εσωτερικά τμήματα
  • Αξιολόγηση και ενσωμάτωση νέων τεχνολογιών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητό πτυχίο σχετικό με Marketing (ΑΕΙ / ΤΕΙ)
  • Πολύ καλή γνώση σε εργαλεία Digital Analytics (Google Ads / Analytics) και search engine Marketing (SEO / SEM)
  • Εμπειρία στη διαχείριση Social media, SEO/SEM, Email Marketing (Contact Pigeon)
  • Γνώση σε Display advertising, social media advertising (Facebook Ads) και cross channel marketing.
  • Δημιουργικότητα και ικανότητα στον εντοπισμού target audience
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη και βελτιστοποίηση Landing Pages και User funnels
  • Πολύ καλή γνώση των εργαλείων Adobe
  • Πολύ καλή γνώση Excel.
  • Άριστη δυνατότητα γραπτού και προφορικού λόγου στα Ελληνικά - Αγγλικά.
  • Ισχυρές δεξιότητες ανάλυσης και σύνθεσης.
  • Πρόσθετη γνώση σε web design HTML και CSS θα ληφθεί σοβαρά υπόψη.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και επιπλέον bonus με τη επίτευξη στόχων.
  • Δυνατότητα εξέλιξης.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.