Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/2/2017

Σύμβουλος Πωλήσεων Β2Β (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΑΕΙ / ΤΕΙ)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Βιομηχανία ειδικών καλωδίων, ζητεί Σύμβουλο Πωλήσεων (Β2Β), με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες/ικανότητες
- Έλεγχος , Υποστήριξη και Ανάπτυξη των πωλήσεων των προϊόντων της εταιρείας
- Τεχνική υποστήριξη των προϊόντων της εταιρείας
- Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
- Προετοιμασία προσφορών και παρουσίασή τους σε πελάτες
- Τοποθέτηση ετήσιων και μηνιαίων στόχων πωλήσεων
- Ανάλυση ανταγωνισμού
- Ανάληψη πρωτοβουλιών & επίτευξη ατομικών στόχων
- Προετοιμασία και παρουσίαση τεχνικών σεμιναρίων σε κοινό

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο ΑΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού ή Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρονικής ή Αυτοματισμού
- Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
- Ευχέρεια στην επικοινωνία
- Δυνατότητα ταξιδιών και διανυκτερεύσεων εκτός έδρας.
- Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άντρες
- Εργασιακή εμπειρία >3 ετών σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων (κατά προτίμηση στο χώρο του ηλεκτρολογικού ή ηλεκτρονικού υλικού)
- Ηλικία έως 40 ετών

Επιθυμητά προσόντα
- Πτυχίο ΜΒΑ

Παροχές

- Μισθός ανάλογα με τα προσόντα
- Εταιρικό αυτοκίνητο
- Φορητός υπολογιστής/ Tablet
- Κινητό