Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Σύμβουλος Πωλήσεων Αυτοκινήτων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Customer Trend, εταιρεία που εξειδικεύεται στην εύρεση ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτη της,
που δραστηριοποιείται στον χώρο του αυτοκινήτου (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης :
Σύμβουλο Πωλήσεων Αυτοκινήτων.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Πώληση καινούργιων και μεταχειρισμένων αυτοκινήτων.
  • Διατήρηση, εύρεση και ανάπτυξη υπάρχοντος πελατολογίου.
  • Τήρηση προτύπων και διαδικασιών του τμήματος πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 2-3 έτη σε Λιανικές Πωλήσεις. Προϋπηρεσία στον κλάδο των αυτοκινήτων θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Μεγάλη εξοικείωση με νέες τεχνολογίες και άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office).
  • Απαραίτητη άδεια οδήγησης.

Προφίλ υποψηφίου:

  • Άριστες πωλησιακές, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Δυναμική προσωπικότητα και προσανατολισμό στην επίτευξη των στόχων.
  • Πελατοκεντρική αντίληψη και προσέγγιση με σκοπό τη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και αποφάσεων.

H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων.
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο και ανθρωποκεντρικό εργασιακό περιβάλλον.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.