Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/02/2020

Brand Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο της εστίασης αναζητά Brand Manager με έδρα την Αθήνα.

Κύριε αρμοδιότητες είναι:

  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό και την υλοποίηση του Marketing Plan των προϊόντων της εταιρίας και παρακολούθηση του budget
  • Επικοινωνία - συντονισμός με το Τμήμα Πωλήσεων για την επίτευξη στόχων
  • Παρακολούθηση αγοράς και σχεδιασμός του Branding των προϊόντων της εταιρίας και συμμετοχή στο σχεδιασμό NPD
  • Επικοινωνία με διαφημιστικές εταιρίας και προμηθευτές
  • Σχεδιασμός διαφημιστικών καμπανιών, εταιρικών newsletters κ.ο.κ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ με κατεύθυνση Marketing
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο Τμήμα Marketing μεγάλης εταιρίας, κατά προτίμηση στο χώρο της εστίασης και των τροφίμων
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Εμπειρία στο σχεδιασμό Marketing και Trade Plan και στη δημιουργία νέων προϊόντων
  • Άριστη γνώση MS Office (γνώση σε ERP Entersoft, θα εκτιμηθεί)
  • Εξωστρέφεια, επικοινωνιακές ικανότητες, διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Στρατηγική, αναλυτική και καινοτόμα σκέψη
  • Εργατικότητα, ανάληψη ευθυνών και πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας