Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία ΔΕΣΙΚΟΣ, η οποία δραστηριοποιείται για περισσότερα από 35 χρόνια στο χώρο του Εμπορίου Ηλεκτρολογικού Υλικού και Φωτισμού, επιθυμεί να προσλάβει Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση και συμφωνία υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
  • Συμφωνία παγίων-τραπεζών Δηλώσεις ΦΠΑ, παρακρατούμενων φόρων, ΦΜΥ σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Συμφωνία αποκλίσεων με σύστημα MyData της ΑΑΔΕ
  • Αρχειοθέτηση, επεξεργασία και οργάνωση εγγράφων
  • Εξοικείωση με περιβάλλον TAXIS NET και Gov
  • Μισθοδοσία
  • Καταχώριση λογιστικών εγγράφων (τιμολογίων, εισπράξεων, πληρωμών κ.ά.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ με κατεύθυνση Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία σε Λογιστικό γραφείο
  • Οργανωτικότητα, υπευθυνότητα, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλίας
  • Καλή γνώση συστημάτων MS Office και ERP
  • Ισχυρή προσοχή στη λεπτομέρεια και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση, σταθερό ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφαλιστική κάλυψη
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πενθήμερη 8ωρη πρωινή απασχόληση Δευτέρα - Παρασκευή
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον