Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/01/2021

Ασφαλιστικός Υπάλληλος

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία μεσιτών-ασφαλίσεων επεκτείνεται και αναζητά Στέλεχος για το τμήμα Ζωής και Υγείας.

Περιγραφή θέσης:

  • Παρακολούθηση  και διεκπεραίωση αιτημάτων ασφάλισης
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών ( έκδοση προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Αξιοπρεπής και ευέλικτη προσωπικότητα σύμφωνα με τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης εργασίας

Προσοχή: Απαραίτητη προϋπόθεση η ενεργή κάρτα υγείας γιατί η πρόσληψη θα γίνει μέσω προγράμματος ΟΑΕΔ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενεργή κάρτα ανεργίας
  • Ηλικία από 30 έως 45 ετών-
  • Ανεπττυγμένη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Άψογη χρήση ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής
  • Ευχέρεια στη χρήση  Η/Υ
  • Φιλικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιθυμητή εμπειρία στον ασφαλιστικό χώρο
  • Θα προτιμηθούν ενδιαφερόμενοι από το Δήμου Ευόσμου - Κορδελιού και όμορους δήμους.

Παροχές

  • Έμμισθη σχέση
  • Πλήρης απασχόληση και ασφάλιση
  • Δυνατότητα συμμετοχής στο ομαδικό ασφαλιστήριο ζωής και υγείας  της Infomax
  • Διαρκής και πλήρη επιμόρφωση
  • Δυνατότητα εξέλιξης