Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/08/2021

Πωλήσεις - Γραμματειακή Υποστήριξη

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας με έδρα την Ξάνθη δραστηριοποιείται στον χώρο της πώλησης δομικών υλικών, καθώς και κατασκευαστικών εργασιών εδώ και 30 χρόνια. Δεδομένης της συνεχής εξέλιξης και των υψηλών απαιτήσεων, είναι απαραίτητη η στελέχωση με τους κατάλληλους συνεργάτες.

Αρμοδιότητες Θέσης

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Πωλήσεις
  • Παρακολούθηση ελλείψεων και φροντίδα για την αναπλήρωσή τους
  • Παραλαβή εμπορευμάτων και οργάνωση αποθήκης
  • Σύνταξη δελτίων παραγγελίας
  • Σύνταξη προσφορών
  • Εκδόσεις παραστατικών
  • Τιμολόγηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε θέση με αντίστοιχες αρμοδιότητες πωλητή ή/και γραμματειακής υποστήριξης
  • Εμπειρία στην έκδοση παραστατικών - τιμολόγησης
  • Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ (πχ, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ, Οικονομικών Επιστημών, Διεθνές Εμπόριο ) ή μετα-δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στις αντίστοιχες ειδικότητες.
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ και ειδικότερα MS OFFICE
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)
  • Ευχέρεια λόγου, άνεση στην επικοινωνία, ομαδικό πνεύμα
  • Παρατηρητικότητα και κριτική αντίληψη
  • Επιθυμία για συνεχής εξέλιξη

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση με τις αντίστοιχες νόμιμες αποδοχές και περιθώρια εξέλιξης/προαγωγής