Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/07/2019

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Αυτοματισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓΡΙΝΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και διαθέτεις εμπειρία ως Μηχανικός Αυτοματισμού; Ειδικότερα έχεις εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμού και συστήματα ελέγχου; Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων, τότε, ίσως, η θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Αυτοματισμού είναι για εσένα!

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Αυτοματισμού είναι η:

  • Συμμετοχή και προγραμματισμός νέων έργων
  • Στελέχωση ηλεκτρολογικού τμήματος
  • Ηλεκτρολόγος βάρδιας
  • Εκτέλεση προληπτικής συντήρησης
  • Αντιμετώπιση ηλεκτρολογικών βλαβών
  • Εκτέλεση ηλεκτρολογικών έργων
  • Υποστήριξη του αυτοματισμού του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Αυτοματισμού, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Πολυτεχνικής Σχολής ή ισότιμος τίτλος εξωτερικού
  • Εμπειρία 2-3 ετών τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Επαγγελματική εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμού και συστήματα αυτόματου ελέγχου (PLS, Simatic S5/S7), ή εναλλακτικά κατεύθυνση πτυχίου βιομηχανικού αυτοματισμού
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στην Αιτωλοακαρνανία

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Αυτοματισμού τα κάτωθι:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
Πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη θεση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Αυτοματισμού είναι η ιδανική για την συνέχιση της επαγγελματικής του καριέρας;

Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες και να ζητήσεις την Έλενα Βλάχου.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.