Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/01/2023

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Μηχανικός Πωλήσεων από εταιρία βιομηχανικού εξοπλισμού για την περιοχή της Βορείου Ελλάδoς.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην εμπορία και τεχνική υποστήριξη αεροσυμπιεστών, αντλιών κενού & φυσητήρων και εκπροσωπεί στην Ελλάδα, μερικούς από τους μεγαλύτερους οίκους παγκοσμίως.

Ως μηχανικός πωλήσεων, η θέση απαιτεί ευχέρεια λόγου και γνώσεις μηχανολογίας.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Σύνταξη και παρουσίασης οικονομοτεχνικής προσφοράς
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση παραγγελιών
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις στον κλάδο της βιομηχανίας
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και την διαπραγμάτευση
  • Άριστη γνώση Ms Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια ανάγνωσης και κατανόησης τεχνικών καταλόγων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας:

  • Ικανότητα για συνεργασία και ομαδικότητα
  • Θέληση για επίτευξη στόχων και όρεξη για μάθηση νέων τεχνικών αντικειμένων
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα και ευελιξία
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα διαχείρισης πελατών

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Πακέτο αποδοχών (μισθός & bonus)
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία