Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/11/2022

Στέλεχος Υποστήριξης τμήματος ΠΩΛΗΣΕΩΝ - Εισαγωγών - Εξαγωγών - Προμηθευτών - Πελατών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΕΛΛΗΝΙΚΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία η οποία εξειδικεύεται στην εξαγωγή και εισαγωγή φρέσκων φρούτων και λαχανικών, ζητά να προσλάβει ένα άτομο ως Στέλεχος Υποστήριξης - Εισαγωγών - Εξαγωγών - Προμηθευτών - Πελατών .  Τμήματος ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

• Ανάπτυξη των υπάρχοντων λογαριασμών και διεύρυνση του πελατολογίου

• Εφαρμογή του εμπορικού πλάνου προώθησης και πωλήσεων των προϊόντων σύμφωνα με την στρατηγική της εταιρείας

• Συστηματική παρακολούθηση και αναφορά ενεργειών του ανταγωνισμού

• Παρακολούθηση και οργάνωση επισκέψεων

• Επίτευξη στόχων πωλήσεων

• Ανάπτυξη πελατολογίου

• Ανάρτηση εβδομαδιαίων προσφορών

• Διεκπεραίωση καθημερινών εργασιών τμήματος εξαγωγών - εισαγωγών, αρχειοθέτηση εγγράφων, γραμματειακή υποστήριξη τμήματος

• Επικοινωνία με μεταφορικές και παρακολούθηση εξαγωγών - εισαγωγών εμπορευμάτων

• Παρακολούθηση αναχωρήσεων, αφίξεων, ασφάλισης εμπορευμάτων

• Επικοινωνία με συνεργάτες του εσωτερικού και εξωτερικού

• Επικοινωνία με ναυτιλιακές εταιρείες

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα :

• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση με αντικείμενο ΤΡΟΦΙΜΑ (εισαγωγές – εξαγωγές)
• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικής κατεύθυνσης) θα εκτιμηθεί
• Άριστη γνώση Χειρισμού Η/Υ και MS Office (Word, Excel, Outlook) πιστοποίηση θα εκτιμηθεί
• Άριστη γνώση Αγγλικών (επιπέδου Proficiency)
• Βασικές εμπορικές γνώσεις
• Γνώση χρήσης εφαρμογών ERP - CRM - Εμπορικές εφαρμογές lvl1 εκπαίδευση
• Εκπαίδευση σε GDPR lvl1 lvl1 θα εκτιμηθεί
• Εκπαίδευση σε πρότυπο ISO:9001:XXXX lvl1 θα εκτιμηθεί

Ικανότητες - Χαρακτηριστικά :

• Ευελιξία στη διαχείριση θεμάτων υπό πίεση
• Υπευθυνότητα και Ομαδικότητα
• Εχεμύθεια
• Οργανωτική ικανότητα

Παροχές

• Εκπαίδευση / Σεμινάρια / Πιστοποιήσεις
• Ικανοποιητικές αποδοχές και bonus
• Πλήρης ασφάλιση
• Συνεχές ωράριο
• Ευχάριστο επαγγελματικό περιβάλλον
• Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης