Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/10/2022

Μηχανολόγος / Ναυπηγός Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Δυναμική Ελληνική εταιρία ειδικευόμενη στην ανάπτυξη και παραγωγή προϊόντων ηλεκτροκίνησης θαλάσσης, αναζητά μηχανολόγο/ναυπηγό μηχανικό σε θέση πλήρης απασχόλησης για την υποστήριξη σχεδιαστικών αναγκών της υφιστάμενης παραγωγής, τον ανασχεδιασμό και τον εκ νέου σχεδιασμό και μελέτη σε projects της εταιρείας. Περισσότερα για το τρέχον προϊόν μας μπορείτε να βρείτε και στην ιστοσελίδα https://www.esurf.com/

Αρμοδιότητες
  • Συμμετοχή στα στάδια του conceptual design και του detailed design
  • Ταχύς σχεδιασμός προς άμεση παραγωγή (Design For Manufacturing)
  • Ανεύρεση παραγωγικά καλύτερων λύσεων επάνω σε υπάρχοντα εξαρτήματα
  • Troubleshooting σε υπάρχοντα εξαρτήματα της ήδη υφιστάμενης παραγωγής
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες για την κατασκευή εξαρτημάτων
  • Συμμετοχή στην διαδικασία δοκιμών του προϊόντος
  • Συμμετοχή σε όλη την διαδικασία ολοκλήρωσης των παραγωγικών διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου/Ναυπηγού Μηχανικού ΑΕΙ
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας στα πλαίσια μιας ομάδας
  • Οργανωτικότητα και συνέπεια
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικού-ών προγράμματος-ων (κατά προτίμηση Solidworks)
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ολοκληρωμένο σχεδιασμό μηχανολογικών εξαρτημάτων
  • Θα εκτιμηθούν γνώσεις ανάλυσης αντοχής μέσω FEA ή και γνώσεις ανάλυσης ροής μέσω CFD

Παροχές

  • Ενδιαφέρον & απαιτητικό αντικείμενο εργασίας
  • Συνεχής επαγγελματική ανάπτυξη
  • Δυνατότητα επίβλεψης ταυτόχρονα των σταδίων του σχεδιασμού και της παραγωγής
  • Δυνατότητα συμμετοχής στις επόμενες φάσεις ανασχεδιασμού του προϊόντος
  • Συμμετοχή σε διεθνή projects
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές