Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/04/2024

Assistant Hotel Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΟΔΟΣ - ΚΩΣ | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ξενοδοχειακός Όμιλος (5 Ξενοδοχείων) επιθυμεί να προσλάβει :

Assistant Hotel Managers / Βοηθούς Διευθυντή

για τις ξενοδοχειακές του μονάδες στην Ρόδο (900 κλινών) & Κω (650 κλινών)

Παρέχουμε :

  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά εργασίας
  • Δωδεκάμηνη Απασχόληση (σεζόν στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο Όμιλος και τον χειμώνα στα γραφεία μας στην Θεσσαλονίκη ή Αθήνα)
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή & Διατροφή
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Αρχική και συνεχής Εκπαίδευση
  • Προοπτικές Εξέλιξης

Καθήκοντα:

Ο/Η Βοηθός διευθυντή/τρια του καταλύματος θα:

  • Είναι υπεύθυνος/η για την επιτήρηση του υπόλοιπου προσωπικού, καθώς και για την εξασφάλιση της μέγιστης απόδοσης και παροχής εξαιρετικών υπηρεσιών στους φιλοξενούμενους
  • Διασφαλίζει την εξαιρετική διαμονή των φιλοξενούμενων
  • Χρησιμοποιεί όλα τα διαθέσιμα μέσα με στόχο τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών, του προσωπικού και του καταλύματος
  • Διατηρεί τις προδιαγραφές φιλοξενίας και πολυτέλειας του καταλύματος ελέγχοντας συχνά τα δωμάτια, τους κοινόχρηστους χώρους και τις υπηρεσίες βάσει της πολιτικής του ξενοδοχείου
  • Καλύπτει άλλες θέσεις οποιουδήποτε τμήματος όταν χρειάζεται, σε περιπτώσεις που υπάρχει υψηλός φόρτος εργασίας ή ανάγκη
  • Εργάζεται με ευελιξία και επαγγελματισμό
  • Ενισχύει όλες τις προδιαγραφές ασφάλειας, καθαριότητας και προσωπικής υγιεινής, καθώς και άλλους εσωτερικούς κανονισμούς
  • Τηρεί στοιχεία και πληροφορίες σχετικά με την οικονομική απόδοση του ξενοδοχείου
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή, τον αντιπρόσωπο διαχείρισης και το τμήμα πωλήσεων σε καθημερινή βάση με στόχο την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος
  • Είναι η πρώτη επαφή επικοινωνίας ανάμεσα στον Διευθυντή και το υπόλοιπο εργαζόμενο προσωπικό στον χώρο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξαιρετική γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Ευπροσάρμοστη και ανθεκτική νοοτροπία, καθώς επίσης και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Επαγγελματική εμφάνιση, επαγγελματισμός και διακριτικότητα
  • Ικανότητα για εργασία υπό πίεση και εκτέλεση πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Ικανότητα για εκπλήρωση εργασιών εντός προθεσμιών, έγκαιρη ανάθεση καθηκόντων και υπευθυνότητα για την ολοκλήρωσή τους
  • Πρωτοβουλία να κάνει τον εργασιακό χώρο ένα πιο όμορφο περιβάλλον για τους επισκέπτες και το προσωπικό
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική βελτίωση και εξέλιξη
Παρακαλούμε, αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μαζί με πρόσφατη φωτογραφία

Παροχές

Παρέχουμε :

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.