Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Τεχνίτης μεταλλικών & ξύλινων κατασκευών

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρία VEGGA, με εδραιωμένη και πολύχρονη δραστηριότητα στον τομέα του αθλητικού εξοπλισμού και παιδικών χαρών, αναζητά τεχνίτη μεταλλικών & ξύλινων κατασκευών για τη στελέχωση του δυναμικού της.

Επιδίωξη μας είναι η συνεργασία με φιλόδοξο και εργατικό άτομο, το οποίο αναζητά ένα ασφαλές, σταθερό και μακροπρόθεσμο περιβάλλον εργασίας σε μία εδραιωμένη εταιρία του κλάδου ώστε και οι δύο πλευρές να είναι ικανοποιημένες.

Οι υποψήφιοι να αποστείλουν το βιογραφικό τους στη πλατφόρμα.

Οι υποψήφιοι μπορούν να ζητήσουν διευκρινίσεις με τηλ. επικοινωνίας στο 2310688800 Δευ - Παρ 08.30 - 16.30 (κος Στέλιος)

Κύρια Καθήκοντα:

  • Προετοιμασία εξοπλισμού προς αποστολή
  • Συμμετοχή στα τμήματα αποθήκης - παραγγελιών και παραγωγής
  • Μέλος της τεχνικής ομάδας εγκαταστάσεων και μονταρίσματος εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα για τη συγκεκριμένη θέση είναι τα εξής:

  • Γνώση και αντίληψη στη χρήση χειροκίνητων και ηλεκτρικών εργαλείων στο πλαίσιο μονταρίσματος και εγκατάστασης εξοπλισμού
  • Ικανότητα κατανόησης οδηγιών, επικοινωνία και λειτουργία στο πλαίσιο ομάδας και συνεργασίας με άλλα άτομα και τμήματα
  • Κατοχή διπλώματος κατηγορίας Β' με τουλάχιστον ικανοποιητική ικανότητα και εμπειρία στην οδήγηση
  • Κατά καιρούς, δυνατότητα ολιγοήμερων ταξιδίων για την αποπεράτωση τεχνικών εγκαταστάσεων εκτός έδρας.
  • Βασική χρήση τεχνολογιών επικοινωνίας όπως Viber, SMS, Λήψη και αποστολή φωτογραφιών

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία στις μεταλλικές κατασκευές πχ Ηλεκτροκόλληση ή/και άλλες εργασίες επεξεργασίας μετάλλου
  • Εμπειρία στις ξύλινες κατασκευές
  • Εμπειρία σε βαφή με πιστόλι
  • Κατοχή επαγγελματικού διπλώματος οδήγησης (Γ κατηγορίας και άνω)

Παροχές

Η εταιρεία, για τη συγκεκριμένη θέση, παρέχει τα παρακάτω

  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας σε ιδιόκτητες εγκαταστάσεις

Η μεταφορά από και προς τον χώρο εργασίας γίνεται με αυτοκίνητο της εταιρίας από συγκεκριμένο βολικό σημείο συνάντησης.

  • Σταθερό πενθήμερο πρωινό ωράριο εργασίας
  • Πλήρη και μόνιμη εργασία
  • Πολύ καλό αρχικό πακέτο αποδοχών το οποίο προσαρμόζεται σύμφωνα με τις ικανότητες, προσόντα και εμπειρία του υποψηφίου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.