Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/8/2021

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Αρμοδιότητες

• Digital Marketing Campaigns: Στρατηγικός σχεδιασμός και εκτέλεση μέσω διαφορετικών καναλιών (Google Ads, Facebook, Instagram)
• Social media: Καθημερινή επιμέλεια/εμπλουτισμός και συνεχής ενημέρωση των σελίδων μας
• Καθημερινή προσαρμογή και παραμετροποίηση των bids & budgets προς βελτιστοποίηση της απόδοσης μέσω διαθέσιμων δεδομένων (Google Analytics, etc)
• Έκδοση αναφορών απόδοσης σε εβδομαδιαία και μηνιαία βάση για όλες τις καμπάνιες Digital Marketing

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ στην Πληροφορική / Marketing ή σχετικό κλάδο
    • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο Digital Marketing ρόλο
    • Άριστη γνώση και εμπειρία σε διαφημίσεις Google και Facebook (Google Ads, Google Analytics, Facebook Business Manager)
    • Επιθυμητή γνώση Photoshop, WordPress, email marketing
    • Επιθυμητή πιστοποίηση σε Google Ads και Analytics
    • Άριστη γνώση Η/Υ
    • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
    • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
    • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

    Παροχές

    • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Προοπτικές εξέλιξης

    Περιμένουμε το βιογραφικό σου για να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας!!!